fbpx

Nasza praca,

nasze zasoby,

nasze podejście.

Uważność, wiedza, szacunek, porozumienie, wspólnota.

Justyna Tempska

Justyna Tempska

Certyfikowana trenerka uważności metodą Eline Snel, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

Ukończyłam trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) dla dorosłych w Poznaniu. Certyfikat  Metody Eline Snel© uzyskałam w Academy for Mindful Teaching w Holandii. Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogacam biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang. mindfulness), komunikacji i pracy z ciałem. Superwizuję swoją pracę w Academy for Mindful Teaching w Holandii u Eline Snel. Swoją praktykę osobistą podtrzymuję dzięki regularnej pracy, na co dzień, a także na wyjazdowych kilkudniowych odosobnieniach.

W kontakcie z dziećmi najbardziej zależy mi na relacji i współpracy. Dokładam wszelkich starań, aby na zajęciach panowała atmosfera akceptacji i bezpieczeństwa. Wspieram młodych ludzi w ich kompetencjach, pomagam w dostrzeganiu, oglądaniu własnych potrzeb. Wiedza i doświadczenie o rozwoju dzieci są dla mnie podstawą w myśleniu i realizowaniu założeń naszych wspólnych spotkań.  

Życzliwość, ciekawość, powstrzymywanie się od oceń, bezwarunkowa akceptacja trudności – to są myśli, które pomagają mi w spotkaniach z młodymi ludźmi na zajęciach z uważności…

Anna Stencelewicz

Anna Stencelewicz

Certyfikowana trenerka uważności metodą Eline Snel, psycholog, terapeutka integracji sensorycznej

Ukończyłam trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz trening podejścia współczucia (Compassion) w The Mind Institute. Certyfikat Metody Eline Snel© uzyskałam w Academy for Mindful Teaching. Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogacam biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang. mindfulness). Jednocześnie w celu wspierania pracy własnej systematycznie wzbogacam swój warsztat w aspekcie uważności biorąc udział w odosobnieniach, pozwala mi to zauważyć ile jest niepotrzebnego rozproszenia, wymuszonych interakcji i zbędnych słów. Ponadto jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej.

W interakcji z dziećmi kieruje się sentencją, która brzmi: „Zrozum, że tak samo jak ptak potrzebuje dwóch skrzydeł, by latać ty musisz jednocześnie rozwijać mądrość i współczucie”. Pozwala mi ona postrzegać mindfulness (uważność) jako dwa skrzydła, które staram się rozwijać u dzieci.  Gdzie jedno skrzydło to mądrość, czyli świadomość tego, czego doświadczamy. Drugie skrzydło to współczucie, czyli życzliwość, z jaką reagujemy na nasze doświadczenia. Oba skrzydła są potrzebne by ptak poleciał, zarówno mądrość i współczucie są potrzebne by dzieci mogły rozwijać się w duchu wrodzonej ciekawości i naturalnego daru empatii, pomimo coraz bardziej wymagającego społeczeństwa.

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!