fbpx

Nasza praca,

nasze zasoby,

nasze podejście.

Uważność, wiedza, szacunek, porozumienie, wspólnota.

O nas

Justyna Tempska

Justyna Tempska

Certyfikowana trenerka uważności metodą Eline Snel, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

Ukończyłam trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) dla dorosłych w Poznaniu. Certyfikat  Metody Eline Snel© uzyskałam w Academy for Mindful Teaching w Holandii. Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogacam biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang. mindfulness), komunikacji i pracy z ciałem. Superwizuję swoją pracę w Academy for Mindful Teaching w Holandii u Eline Snel. Swoją praktykę osobistą podtrzymuję dzięki regularnej pracy, na co dzień, a także na wyjazdowych kilkudniowych odosobnieniach.

W kontakcie z dziećmi najbardziej zależy mi na relacji i współpracy. Dokładam wszelkich starań, aby na zajęciach panowała atmosfera akceptacji i bezpieczeństwa. Wspieram młodych ludzi w ich kompetencjach, pomagam w dostrzeganiu, oglądaniu własnych potrzeb. Wiedza i doświadczenie o rozwoju dzieci są dla mnie podstawą w myśleniu i realizowaniu założeń naszych wspólnych spotkań.  

Życzliwość, ciekawość, powstrzymywanie się od oceń, bezwarunkowa akceptacja trudności – to są myśli, które pomagają mi w spotkaniach z młodymi ludźmi na zajęciach z uważności…

Anna Stencelewicz

Anna Stencelewicz

Certyfikowana trenerka uważności dla dzieci i młodzieży metodą Eline Snel, psycholog, terapeutka integracji sensorycznej

Ukończyłam trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz trening podejścia współczucia (Compassion) w The Mind Institute. Certyfikat Metody Eline Snel© uzyskałam w Academy for Mindful Teaching. Swoje doświadczenie i wiedzę nieustannie wzbogacam biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz webinarach poświęconych tematyce uważności (ang. mindfulness). Jednocześnie w celu wspierania pracy własnej systematycznie wzbogacam swój warsztat w aspekcie uważności biorąc udział w odosobnieniach, pozwala mi to zauważyć ile jest niepotrzebnego rozproszenia, wymuszonych interakcji i zbędnych słów. Ponadto jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej.

W interakcji z dziećmi kieruje się sentencją, która brzmi: „Zrozum, że tak samo jak ptak potrzebuje dwóch skrzydeł, by latać ty musisz jednocześnie rozwijać mądrość i współczucie”. Pozwala mi ona postrzegać mindfulness (uważność) jako dwa skrzydła, które staram się rozwijać u dzieci.  Gdzie jedno skrzydło to mądrość, czyli świadomość tego, czego doświadczamy. Drugie skrzydło to współczucie, czyli życzliwość, z jaką reagujemy na nasze doświadczenia. Oba skrzydła są potrzebne by ptak poleciał, zarówno mądrość i współczucie są potrzebne by dzieci mogły rozwijać się w duchu wrodzonej ciekawości i naturalnego daru empatii, pomimo coraz bardziej wymagającego społeczeństwa.

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!