fbpx

Trening uważności dla dorosłych Poznań

Mindfulness / Well being / Radzenie sobie ze stresem

Założenia spotkania:

Warsztat jest możliwością spotkania się w gronie profesjonalistów doświadczających wyzwań zawodowych, napięć i stresów. W atmosferze zaufania i rozwoju będzie możliwość obejrzenia stresorów i trudności. Celem spotkanie będzie budowanie większej odporności emocjonalnej i elastyczności zachowań.

Regulacja emocji jest fundamentem do sprawnego rozwiązywania wyzwań zawodowych

W pierwszej części spotkania dzielimy się sposobami na regulację emocjonalną opartą na znajomości pracy układu nerwowego (1,5h). Poświęcamy czas, aby świadomie przyjrzeć się własnym sposobom na regulację. Zwracając uwagę na doznania z ciała, próbujemy spojrzeć na naturalne strategie organizmu, na regenerację rozczytując nasze stresory, tzw. punkty zapalne. W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

W drugiej części (1,5h) wchodzimy w praktykę uważności przez ćwiczenia i medytacje prowadzone. Rozmawiamy o sposobach na praktykę nieformalną, czyli codzienne małe czynności, które krok po kroku kotwiczą w lepszym kontakcie ze sobą, rozładowują napięcie i pomagają poradzić sobie ze stresem. Opiekujemy tematy uważności, które przede wszystkim skupiają się na oddechu, kontakcie z ciałem, kontakcie z sensorami, emocjami i myślami.

Możesz uzyskać:

  • umiejętność opiekowania się sobą przy codziennych przeciążeniach i trudnościach;
  • umiejętność nawiązywania kontaktu z własnymi potrzebami i wybierać wspierające strategie dla siebie i swoich zespołów;
  • umiejętność patrzenia w roli uważnego obserwatora na to, co się dzieje w codziennych trudnościach i przez to więcej strategii na poradzenie sobie ze stresem;
  • umiejętność budowania trwałych i silnych więzi z zespołem, dzięki czemu tworzenie umiejętności regulacji stresu w grupie;

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

Czym jest mindfulness dla nauczycieli i dorosłych?

Trening uważności to praktyka, która polega na ćwiczeniu umysłu w celu m.in.:

  • zwiększenie energii życiowej,
  • zachowania dobrego zdrowia,
  • oczyszczenie umysłu,
  • rozwinięcie cierpliwości, współczucia lub innych cech.

Wiele osób, które zajmują się medytacją, stosuje techniki mindfulness też jako metodę redukcji stresu oraz wyciszenia umysłu. Regularna praktyka mindfulness ma również pozytywny wpływ na zdrowie: pozwala obniżyć ciśnienie krwi, dobrze działa na procesy trawienia, a także ma działanie odprężające dla ciała. Umożliwia osiągnięcie harmonii umysłu z ciałem, zachowując przy tym równowagę psychiczną i fizyczną.

Mindfulness Poznań to trening uważności dla dorosłych, który pozwala zwolnić w pędzie codzienności. To świadomy rodzaj uwagi, zakotwiczonej w teraźniejszości i chwili obecnej. Posługując się tą metodą, możesz obserwować swoje myśli, uczucia, reakcje ciała i odczucia, które przepływają przez Twoją głowę każdego dnia. Proponujemy także kursy dla najmłodszych – mindfulness dla dzieci Poznań oraz warsztaty integracja sensoryczna Poznań są okazją do bliższego zapoznania się z ideą treningu uważności. Pokażemy Ci konkretne narzędzia i metody, które wykorzystasz później w samodzielnych ćwiczeniach.

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!