fbpx

Trening uważności dla dorosłych Poznań – warsztaty mindfulness dla rodziców

Uważne Rodzicielstwo

W Rytmie Uważności 9 Warsztat Rodzice

Warsztaty uważności dla rodziców Poznań to możliwość spotkania się w gronie rodziców i dorosłych doświadczających wyzwań rozwojowych swoich dzieci. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa jest możliwość dzielenia się swoim trudnościami bez ocen czy dobrych rad. Współdzielenie wyzwań wraz z innymi opiekunami daje możliwość większego wglądu w sytuacje, spojrzenia z innej perspektywy, zatrzymania się.

Mindfulness dla rodziców i dorosłych – część pierwsza

W pierwszej części spotkania dzielimy się sposobami na regulację emocjonalną opartą na znajomości pracy układu nerwowego (na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa). Poświęcamy czas, aby świadomie przyjrzeć się własnym sposobom na regulację. Zwracając uwagę na doznania z ciała, próbujemy spojrzeć na naturalne strategie organizmu na regenerację rozczytując nasze stresory, tzw. punkty zapalne. W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

Trening uważności dla dorosłych – drugi etap

W drugiej części wchodzimy w praktykę uważności przez ćwiczenia i medytacje prowadzone. Rozmawiamy o sposobach na praktykę nieformalną, czyli codzienne małe czynności, które krok po kroku kotwiczą w lepszym kontakcie ze sobą. Opiekujemy tematy uważności, które przede wszystkim skupiają się na oddechu, kontakcie z ciałem, kontakcie z sensorami, emocjami i myślami.

Regulacja emocji dorosłego jest fundamentem do regulacji emocji dziecka!

Dlaczego warto zdecydować się na warsztaty uważności dla rodziców Poznań?

Jako rodzic/ opiekun dzieci możesz uzyskać z warsztatu:

  • umiejętność opiekowania się sobą przy codziennych przeciążeniach i trudnościach;
  • umiejętność troski dla siebie, by uczyć się kontaktu z własnymi potrzebami i wybierać wspierające strategie dla siebie i swoich dzieci;
  • umiejętność patrzenia w roli uważnego obserwatora na to, co się dzieje w codziennych trudnościach i przez to więcej strategii na poradzenie sobie z wyzwaniami;
  • umiejętność budowania trwałych i silnych więzi z najbliższymi, co jest bezpieczną bazą do większej współpracy z dziećmi;
  • umiejętność korzystania ze wsparcia bliskich i ważnych dla nas osób, innych dorosłych.

Najbliższe warsztaty:

Planowany kolejny termin: maj 2024

Cena przy zapisie jednej osoby: 300 zł

Zgłoszenie udziału: Justyna: 508812909

kontakt@justynatempska.pl

Logo

 

Czym jest mindfulness dla nauczycieli i dorosłych?

Trening uważności to praktyka, która polega na ćwiczeniu umysłu w celu m.in.:

  • zwiększenie energii życiowej
  • zachowania dobrego zdrowia
  • oczyszczenie umysłu
  • rozwinięcie cierpliwości, współczucia lub innych cech

Wiele osób, które zajmują się medytacją, stosuje techniki mindfulness też jako metodę redukcji stresu oraz wyciszenia umysłu. Regularna praktyka mindfulness ma również pozytywny wpływ na zdrowie: pozwala obniżyć ciśnienie krwi, dobrze działa na procesy trawienia, a także ma działanie odprężające dla ciała. Umożliwia osiągnięcie harmonii umysłu z ciałem, zachowując przy tym równowagę psychiczną i fizyczną.

Mindfulness Poznań to trening uważności dla dorosłych, który pozwala zwolnić w pędzie codzienności. To świadomy rodzaj uwagi, zakotwiczonej w teraźniejszości i chwili obecnej. Posługując się tą metodą, możesz obserwować swoje myśli, uczucia, reakcje ciała i odczucia, które przepływają przez Twoją głowę każdego dnia. Proponujemy także kursy dla najmłodszych – mindfulness dla dzieci Poznań oraz warsztaty integracja sensoryczna Poznań są okazją do bliższego zapoznania się z ideą treningu uważności. Pokażemy Ci konkretne narzędzia i metody, które wykorzystasz później w samodzielnych ćwiczeniach.

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!