fbpx

Warsztaty mindfulness dla Nauczycieli

Regulacja emocjonalna

Uważność

Integracja Sensoryczna

W Rytmie Uważności 9 Warsztaty dla Nauczycieli

Założenia spotkania:

Warsztaty uważności dla nauczycieli to idealna okazja do tego, aby spotkać się w gronie praktyków i wspólnie pochylić się nad kwestią wyzwań rozwojowych swoich podopiecznych. Zapewniamy atmosferę zaufania i bezpieczeństwa oraz pracujemy nad zdobywaniem nowych umiejętności wspierania siebie i dzieci. Trening uważności dla nauczycieli w Poznaniu oparty jest na fundamentalnej wiedzy o uważności, sensoryce i regulacji emocjonalnej.

Regulacja emocji dorosłego jest fundamentem do regulacji emocji dziecka

Prowadzone przez nas warsztaty uważności dla nauczycieli w Poznaniu podzielone są na dwie części. W pierwszej przedstawiamy metody regulacji emocji oparte na znajomości pracy układu nerwowego (na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa). Uczymy się rozpoznawać u siebie i podopiecznych informacje płynące z ciała oraz sensorów, które odpowiadają za przeciążenia. Uczymy się szukać u siebie i dzieci punktów zapalnych, tzw. stresorów. Ćwiczona z nami regulacja emocji polega między innymi na nakierowaniu uwagi na wewnętrzne strategie własnego organizmu i na to, jak radzi on sobie z regeneracją ciała oraz zmysłów. W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

W drugiej części treningu uważności dla nauczycieli wchodzimy w praktykę uważności przez ćwiczenia i medytacje prowadzone. Rozmawiamy o sposobach na praktykę formalną i nieformalną. W ramach codziennych małych kroków i czynności, które kotwiczą w lepszym kontakcie ze sobą i dzieckiem na sali. Regulacja emocjonalna to również wyuczona uważność. Właśnie dlatego skupiamy się na oddechu, kontakcie z ciałem, z sensorami, emocjami i myślami. Pracujemy na ćwiczeniach, przykładach oraz praktykach.

Poruszamy tematy:

Regulacja emocji u dzieci oraz dorosłych to bardzo szeroki temat, do którego staramy się podchodzić w sposób kompleksowy – zarówno jeżeli chodzi o teorię, jak i praktykę. Właśnie dlatego podczas każdych zajęć z uczestnikami staramy się:

  • zadbać o siebie, przy codziennych przeciążeniach pracy z grupą dzieci,
  • być bardziej życzliwi dla siebie, by wracać do kontaktu z własnymi potrzebami,
  • świadomie wybierać metody regulacji emocji dla siebie i swoich podopiecznych (zwłaszcza w chwili kryzysu), 
  • obserwować z dystansu to, co dzieje się w codziennej pracy. Dzięki temu prostemu zabiegowi regulowanie emocji jest prostsze. Można złapać więcej oddechu i wykorzystać więcej nauczonych strategii w radzeniu sobie z wyzwaniami, 
  • budować trwałe i silne relacje w gronie nauczycielskim, które są bezpieczną bazą do większej współpracy z dziećmi, a także z ich rodzicami,
  • korzystać z własnych zasobów, a także świadomego sięgania po wsparcie innych (superwizje, interwizje).

Trening uważności dla nauczycieli w Poznaniu prowadzimy w grupach. Cena zależna jest od liczby uczestników i ustalana jest indywidualnie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego też możemy zorganizować warsztaty w danej placówce albo w naszym ośrodku na ul Winogrady 69. Jesteśmy pewni, że ćwiczenia z regulacji emocji pozwolą uczestnikom inaczej spojrzeć na codzienne obowiązki. Prowadzimy również inne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy. Są nimi mindfulness dla dzieci w Poznaniu oraz integracja sensoryczna w Poznaniu

Regulacja emocji – praktyczna umiejętność dla każdej osoby 

Zawód nauczyciela wiąże się z dużą odpowiedzialnością, która niejednokrotnie może doprowadzić do stresu, rozdrażnienia, zmęczenia, jak i poczucia rezygnacji. Regulacja emocjami to nowy sposób na to, aby zaakceptować słabości oraz zmienić podejście do swoich potrzeb. Poznane metody regulacji emocjami można wykorzystywać w kontakcie z innymi, podopiecznymi, jak i w życiu prywatnym. Budowanie samoświadomości w tym obszarze jest niezwykle ważne i potrzebne – zwłaszcza dla dobrej kondycji psychicznej. Warto się zatem tym zainteresować. 

Polecamy również zapoznać się z całą naszą ofertą. Prowadzony przez nas mindfulness w Poznaniu także cieszy się dużą popularnością. 

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!