fbpx

Warsztaty mindfulness dla Nauczycieli

Regulacja emocjonalna

Uważność

Integracja Sensoryczna

W Rytmie Uważności 9 Warsztaty dla Nauczycieli

Założenia spotkania:

Warsztat jest możliwością spotkania w gronie praktyków, nauczycieli doświadczających wyzwań rozwojowych swoich podopiecznych. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa pracujemy nad zdobywaniem nowych umiejętności wspierania siebie i dzieci na bazie wiedzy o uważności, sensoryce i regulacji emocjonalnej.

Regulacja emocji dorosłego jest fundamentem do regulacji emocji dziecka

W pierwszej części warsztatu dzielimy się sposobami na regulację emocjonalną opartą na znajomości pracy układu nerwowego (na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa). Uczymy się rozpoznawać u siebie i naszych podopiecznych informacje płynące z ciała, z sensorów, które odpowiadają za przeciążenia. Uczymy się szukać u siebie i dzieci punktów zapalnych, tzw. stresorów. Nakierowujemy uwagę na naturalne strategie organizmu na regenerację przez ciało i zmysły. Poświęcamy czas, aby świadomie przyglądać się własnym sposobom na regulację. W drodze do regeneracji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

W drugiej części wchodzimy w praktykę uważności przez ćwiczenia i medytacje prowadzone. Rozmawiamy o sposobach na praktykę formalną i nieformalną. W ramach codziennych małych kroków i czynności, które kotwiczą w lepszym kontakcie ze sobą i dzieckiem na sali. Opiekujemy tematy uważności, które przede wszystkim skupiają się na oddechu, kontakcie z ciałem, kontakcie z sensorami, emocjami i myślami. Pracujemy na ćwiczeniach, przykładach i praktykach.

 

Poruszamy tematy:

  • zadbania o siebie, przy codziennych przeciążeniach pracy z grupą dzieci;
  • życzliwości dla siebie, by wracać do kontaktu z własnymi potrzebami;
  • wybierania wspierających strategii dla siebie i swoich podopiecznych w kryzysach;
  • obserwacji z dystansu tego, co się dzieje w codziennej pracy, by mieć więcej oddechu i przez to więcej strategii na poradzenie sobie z wyzwaniami;
  • budowania trwałych i silnych relacji w gronie nauczycielskim, które są bezpieczną bazą do większej współpracy z dziećmi, a także z ich rodzicami;
  • umiejętności korzystania z własnych zasobów, a także świadomego sięgania po wsparcie innych, (superwizje, interwizje)

Cena zależy od liczby osób w grupie warsztatowej i ustalana jest indywidualnie.

Jest możliwość organizacji warsztatu w placówce albo w naszym ośrodku na ul Winogrady 69

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!