fbpx

Warsztat dla firm

Mindfulness / Well being / Radzenie sobie ze stresem

W Rytmie Uważności 9 Warsztat Uważna Firma

Założenia spotkania:

Warsztat jest możliwością spotkania w gronie osób doświadczających wyzwań zawodowych oraz towarzyszących im napięć i stresów. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa pojawia się przestrzeń na przyjrzenie się własnym stresorom i wynikających z nich wyzwań w codziennym funkcjonowaniu w pracy. Pracujemy nad zdobywaniem nowych umiejętności wspierania siebie na bazie wiedzy o uważności (mindfulness) i regulacji emocji. Celem spotkania jest budowanie większej odporności emocjonalnej, umiejętności reagowania lub niereagowania oraz elastyczności zachowań.

Uważność (mindfulness) to nieodłączny element w pracy, ponieważ pozwala zredukować stres, a tym samym wyrównuje przeciążenia układu nerwowego, co przekłada się na większą koncentrację i kreatywność w działaniu. Uważność w pracy pozwala na bycie bardziej świadomym wyzwań i jednocześnie na lepsze reagowanie i radzenie sobie. Praktykowanie uważności pozwala na pełniejsze skupienie się w relacjach z innymi, nastawia na uważne słuchanie i daje otwartość umysłu na uczenie się nowych umiejętności. Jest to ważne dla budowania bliskiej i pełnej szacunku relacji między pracownikami.

Regulacja emocji jest fundamentem do sprawnego rozwiązywania wyzwań zawodowych!

Pierwsza część spotkania jest omówieniem sposobów na regulację emocjonalną, w kontekście stresu, opartą na znajomości pracy układu nerwowego. Poświęcamy czas, aby świadomie przyjrzeć się i skierować reflektor uwagi na własne stresory i sposoby regulacji. Spróbujemy spojrzeć na naturalne strategie organizmu na regenerację. W drodze do samoregulacji skupiamy się na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, odczuwaniu i rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

Bycie uważnym w relacjach z innymi pomaga rozwijać pewność siebie, uczy komunikowania swoich potrzeb i uczuć, a także buduje poczucie własnej wartości i zaufanie do siebie i innych.

W drugiej części wejdziemy w praktykę uważności przez ćwiczenia i medytacje prowadzone. Porozmawiamy o sposobach na praktykę formalną i nieformalną, czyli codzienne małe kroki w kierunku równowagi i dobrostanu. Dzięki którym będziesz się kotwiczyć w lepszym kontakcie ze sobą, rozładujesz napięcie i reakcje stresowe. Zaopiekujemy się tematami uważności, które przede wszystkim skupiają się na oddechu, kontakcie z ciałem, kontakcie z emocjami i myślami. Bierzemy na warsztat konkretne przykłady, które wnoszą pracownicy i proponujemy zindywidualizowane wsparcie w postaci zadań, ćwiczeń, medytacji.

 

 

Omawiamy tematy:

 

Korzyści z warsztatu:

  • poprawa koncentracji: uważność pozwala skupić uwagę i lepiej zrozumieć to, co dzieje się wokół nas, co może pomóc w lepszym zapamiętywaniu i uczeniu się nowych rzeczy.
  • zwiększenie empatii: uważność pomaga nam lepiej zrozumieć i wczuć się w uczucia innych, co prowadzi do lepszego zrozumienia i wzajemnego szacunku w relacjach.
  • poprawa samoświadomości: uważność pomaga nam lepiej zrozumieć swoje emocje i uczucia, co może prowadzić do lepszego radzenia sobie z nimi i lepszego panowania nad nimi.
  • redukcja stresu: uważność pomaga nam odpocząć od rozpraszających myśli i skupić się na tu i teraz, co może prowadzić do zmniejszenia poziomu stresu i lepszego samopoczucia.
  • poprawa relacji z innymi: uważność pomaga nam lepiej słuchać i zrozumieć potrzeby innych, co może prowadzić do lepszych relacji z innymi ludźmi.

Koszt i czas trwania warsztatu jest ustalany indywidualnie zgodnie z potrzebami klienta

 

 

 

Logo

Napisz do nas

Telefon

Justyna 508 812 909

Ania 792 778 881

Adres

Winogrady 69
61-659 Poznań

W rytmie uważności - Logo

Zapisz się do naszego newslettera

Aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach, kursach i warsztatach, podaj adres email

Dziękujemy!